Domowe schodołazy na zamówienie

Wybór odpowiedniego sprzętu wspierającego niepełnosprawnych w codziennych czynnościach to ważne decyzje zarówno dla osoby która będzie z nich korzystać, jak też dla jej bliskich. Współczesne produkty oferowane przez firmy zajmujące się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań rehabilitacyjnych oraz urządzeń medycznych i wspierających codzienne życie dostarczają dość sporą bazę produktów.

Schodołazy na różne potrzeby

Zdecydowana większość nowych produktów – schodołazów to produkty dostosowywane do indywidualnych potrzeb osoby, która będzie z nich korzystać. Pamiętać należy, że nie każde urządzenie typu schodołaz będzie pasować do wózków inwalidzkich (zobacz dodatkowe informacje na stronie producenta: http://www.platformy-przyschodowe.pl/schodolazy). Bardzo często zdarza się, że niepełnosprawni posiadają wózki na których się poruszają w stricte odmiennych rozmiarach niż standardowy. Wózki inwalidzkie dostosowuje się bowiem do ciała osoby która będzi się nim poruszać. Ważne będzie tutaj również umiejscowienie uchwytu, jak również szerokość osi wózków.

Schodołazy nie są uniwersalne

Spośród większości produktów oferowanych na rynku należy uzmysłowić sobie, że nie każdy z nich jest uniwersalnym produktem. Z uwagi na duże różnice konstrukcyjne pomiędzy poszczególnymi osobami poruszającymi się na wózkach inwalidzkich zakup schodołazów do domu powinien odbywać się przy odpowiednich konsultacjach ze strony sprzedającego i kupującego (przeczytaj również na stronie http://www.med.drewmebi.pl/sprzt-uywany.html ).

Istnieje możliwość zakupu używanych schodołazów, jednak należy tutaj ściśle ustalić jakie są parametry techniczne schodołazu – w szczególności ważny jest sposób mocowania wózka inwalidzkiego na schodołazie, sposób jego wykonania i poruszania się, wiek urządzenia, oraz maksymalna stromizma jaką może pokonać (oraz skrętność – to szczególnie ważne jeżeli w domu w którym będzie on używany zbudowane są schody łamane takie jak: http://www.budujemydom.pl/images/8/9/1/171891-680d.jpg )