obraz olejny kwiaty na łące

Do jakich wnętrz obrazy z kwiatami, łąkami i pejzażami?

Wybór obrazów w celu przywieszenia ich na ściany wnętrz własnego mieszkania to niewątpliwie dobry pomysł. Oryginalne dzieła sztuki we własnym domu z pewnością wpływ na na jego prestiż, prezencję i elegancję. jednak nie jest łatwo dobrać odpowiednie malarstwo do aktualnie panującego wystroju. Obraz nie powinien zbyt mocno się narzucać, męczyć, a z drugiej strony być przytłoczony innymi akcesoriami wyposażenia czy nie posiadać właściwej siły przekazu. Dzisiaj dowiemy się do jakich wnętrz można bezpiecznie wybrać obrazy, które przedstawiają kwiaty, łąki, naturę i pejzaże. 

Kwiaty w malarstwie

Kwiaty w malarstwie są bardzo lubianym i popularnym motywem. Jest to łatwe do wyjaśnienia. Kwiaty symbolizują młodość, piękno, rozkwit. Do tego posiadają bardzo różnorodne ubarwienie i kształty, które można podziwiać. Dlatego kwiaty, oraz łąki usiane kwiatami pojawiają się na wielu obrazach, które w dalszej kolejności trafiają do koneserów sztuki i natury. Kwiaty pojawiały się w malarstwie od samego początku, kwiaty fascynowały artystów we wszystkich epokach mających wyraźny wpływ na nurty i kierunki w sztuce.

Gdzie zawiesić obraz z kwiatami i widokami łąk?

Przede wszystkim wybrać należy to pomieszczenie, które umożliwi swobodną obserwacje obrazu i miejsce, na który, będzie dobrze eksponowane. Na pewno wykreślimy z tej listy takie miejsca jak przedpokój, który zazwyczaj nie posiada wystarczającej ilości światła ani przestrzeni do wygodnego oglądania. Dobrze sprawdzi się w salonie na wolnej ścianie. Najlepsze nasłonecznienie obraz uzyska jeśli będzie umieszczony na ścianie naprzeciwko okna. Motyw kwiatowy a dużą szansę wkomponować się w pomieszczenia sypialniane. To tutaj panuje największy spokój, dlatego obraz w sypialni będzie wkomponowany w otoczenie wręcz idealnie.

Dobierz kolorystykę obrazu do kolorystyki wnętrza

Obrazy z kwiatami i łąkami kojarzą się głównie z ciepłymi barwami. Nie oznacza to, że artyści nie przedstawiają ich także w zimnych kolorach. Czasem jeden dobrze wybrany obraz potrafi nadać pomieszczeniu ciepła a inny wręcz odwrotnie. W zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać można pokierować się kolorystyką w celu nadania pokojowi nowego klimatu. Barwy ciepłe to brązy, żółcie, pomarańcz, czerwienie, biel, natomiast barwy zimne to odcienie niebieskiego, szarości, zielenie, fiolety, granaty itp. Łączenie kolorów widocznych na obrazie z kolorami jakie przestawiane są w danym pomieszczeniu jest bardzo ciekawe i pozwala uzyskać mnóstwo wspaniałych kompozycji.

Najpopularniejszą w Polsce artystką przedstawiającą na swoich obrazach kwiaty i łąki jest Małgorzata Kruk, która prezentuje je wszystkim zainteresowanym. Kwiaty z taka tematyką można nabyć za pośrednictwem oficjalnej strony pracowni, na której umieszczony jest dorobek artystyczny. Swoje obrazy prezentuje na licznych wystawach i wernisażach w Europie, Stanach Zjednoczonych zyskując coraz szersze uznanie w oczach krytyków i odbiorców.

Zobacz przykładowe obrazy Małgorzaty Kruk: