palenisko kominka

Kominki łączące nowoczesny styl i elegancję wystroju w salonie

Wyposażenie nowoczesnego salonu w kominki wymaga dobrania nowoczesnej formy kominka do salonu – jego kształtu oraz formy wkomponowania w przestrzeń salonu. Wśród nowoczesnych kominków najczęściej wybierane są wzory narożne kominków.

Budowa nowoczesnego kominka a plany budynku.

Dobierając wyposażenie salonu do obranej stylistyki i aranżacji wnętrza należy pamiętać o koniecznych do wykonania instalacjach związanych z prawidłową pracą instalacji kominka i wentylacji kominowej. Planując montaż kominka w nowo budowanym budynku mieszkalnym warto zwrócić na to uwagę już na etapie projektowania domu i instalacji wentylacyjnej. Kominki zwykle przyłączane są do pionowego pionu kominowego zapewniającego sprawne odprowadzanie spalin z paleniska. Wszelkie zmiany w położeniu kominka względem kanału kominowego będzie utrudniać sam montaż i będzie się wiązać z większymi kosztami montażu.

 

Kominki nowoczesne w salonie

W zależności od wybranego modelu wkładu oraz obudowy kominkowej należy uwzględnić położenie kominka w układzie pomieszczenia, a co za tym idzie również dobranie innych elementów wyposażenia w różnych miejscach pomieszczenia. Kominki budowane w centralnej części salonu niejako dyktują rozkład całego pomieszczenia, miejsce wieszania obrazów, stawiania mebli oraz sprzętu RTV. Nowoczesny styl kominków, o regularnych, często geometrycznych kształtach okienka kominka montowany może być w sposób narożny – dzięki takiemu ułożeniu w salonie możliwe jest bardziej swobodne wykorzystanie pozostałej przestrzeni pomieszczenia. Narożny kominek o nowoczesnej konstrukcji posiada zwykle zaokrągloną, lub łamaną pod kątem (zwykle 90 stopni) szybę oddzielającą palenisko od salonu. Większa powierzchnia tego zabezpieczenia sprawia, że sam nowoczesny kominek przybiera formę akwarium z zamkniętym wewnątrz paleniskiem, który można podziwiać z różnej perspektywy. Większa powierzchnia szyby żaroodpornej to również większa emisja ciepła do pomieszczenia.

Nowoczesny Desing obuwowy kominków

Projektanci nowoczesnych wkładów kominkowych biorą pod uwagę panujące w budownictwie trendy i design pomieszczeń i ich wyposażenia. W popularnym stylu minimalistycznym czy skandynawskim wkłady kominków oraz obudowy nabierają coraz bardziej geometrycznych kształtów opartych o kąty proste, kwadraty, lub regularne zakrzywienia zamiast rogów. Nowoczesny design przeznaczony jest zwykle dla klientów poszukujących wkładów kominkowych klasy premium. Na rynku wkładów i obudowy nowoczesnych kominków tej półki cenowej znaleźć można zarówno konstrukcje wolnostojące, z trójstronną szybą ochronną, oraz same obudowy zaprojektowane w taki sposób, aby zawierały w sobie np. nisze na drewno do kominka. Rozwiązanie zarówno bardzo estetyczne jak też funkcjonalne. Więcej popularnych rozwiązań z zakresu projektowania i budowy kominków w salonie znajdziesz na stronach dostawców: kominki-ratajczak.pl