nawilżanie powietrza z ventą lw25

Venta LW25 – optymalne rozwiązanie w nawilżaniu powietrza

Tematyka nawilżania powietrza cieszy się w ostatnich latach dużą popularnością i coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że przynajmniej w sezonie grzewczym powinniśmy zadbać o wilgotność powietrza w naszych domach i biurach. Najskuteczniej można to zrobić przy użyciu profesjonalnego sprzętu, a takim jest Venta LW25, która dodatkowo świetnie sprawdzi się w większości przypadków. Przyjrzyjmy się bliżej temu sprytnemu urządzeniu!venta lw25

Co może Venta LW25, czyli parametry

LW25 to kolejny model nawilżaczy powietrza Venta, które już od wielu lat cieszą się rosnącą popularnością w całej Europie. Niemiecki producent nawilżaczy zyskał sobie sympatię i zainteresowanie przede wszystkim dzięki prostej i solidnej konstrukcji swoich sprzętów, dzięki czemu są one nie tylko efektywne, ale także służą przez długie lata. Omawiany model jest jednym z najczęściej wybieranych, co zawdzięcza swoim parametrom idealnie skrojonym dla wielu potrzeb. Model LW25 charakteryzuje się:

  • bardzo cichą i energooszczędną pracą
  • możliwością oczyszczania powietrza
  • efektywną pracą na 40m2 (nawilżanie) i 20m2 (oczyszczanie)

a oprócz tego posiada te same zalety, co pozostałe nawilżacze powietrza Venta, do których przede wszystkim zalicza się niesamowicie prosta obsługa urządzenia, ograniczone do minimum czynności związane z konserwacją oraz brak konieczności stosowania kosztownych filtrów wymiennych.

venta lw25 do domu

Jak działa model LW25?

Niewątpliwą zaletą omawianego modelu, jak i pozostałych urządzeń firmy Venta, jest duży spryt tych urządzeń. Te nawilżacze powietrza rozpoznają poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu i dostosowują do niego swoje działania. Jeśli wilgotność jest odpowiednia, nawilżacz Venta sam wstrzymuje swoją pracę: przestaje nawilżać powietrze i jedynie je oczyszcza, dzięki czemu jakość powietrza w pomieszczeniu jest bardzo dobra, ale nie ryzykujemy nadmiernego nawilżenia, które jest równie niekorzystne dla zdrowia, co przesuszenie powietrza.

Nawet jeżeli zapomnimy dolać do basenu urządzenia wody, nie spowoduje to uszkodzenia urządzenia. Oczywiście Venta LW25 potrzebuje wody zarówno do nawilżania, jak i oczyszczania powietrza w pomieszczeniach, jednak jeśli wody w basenie zabraknie, sprzęt po prostu wstrzyma swoją pracę, jednak nie doprowadzi to do usterki.

nawilżanie powietrza z ventą lw25

Dlaczego Venta LW25 to najlepsze rozwiązanie?

Po ten model nawilżaczy powietrza sięgamy najczęściej, ponieważ jest on najbardziej optymalnym rozwiązaniem. Suche powietrze jest największym problemem tam, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Biorąc pod uwagę nasz tryb życia, o odpowiednio nawilżone powietrze musimy zatem dbać przede wszystkim w pokoju dziecięcym, sypialni oraz biurze. Pomieszczenia te zwykle nie przekraczają 40m2 i to właśnie sprawia, że model LW25 sprawdzi się w nich najlepiej ze względu na swoje parametry.

Oczywiście, jeśli pomieszczenie, w który chcemy dbać o wilgotność powietrza, liczy sobie zaledwie kilkanaście metrów kwadratowych, lepszym rozwiązaniem może być mniejszy model Venty – LW15. Jeśli jednak dużą wagę przykładamy również do oczyszczenia powietrza z kurzu, roztoczy, sierści zwierząt i innych zanieczyszczeń, warto przemyśleć jednak użytkowanie omawianego modelu.

Również jeśli nasze biuro ma dużo większą powierzchnię niż 40m2, na których Venta LW25 sprawdzi się doskonale, powinniśmy przemyśleć zakup innych urządzeń: modelu LW45 dla pomieszczeń do 75m2 lub LW80 do zadań specjalnych – nawilżającego powietrze na powierzchni kilkuset metrów kwadratowych.

Dla średniej wielkości pomieszczeń LW25 sprawdzi się jednak najlepiej, a co równie istotne – nie zakłóci nam wykonywanych czynności. Cicha praca nie przeszkodzi nam ani w pracy ani w wypoczynku. Dlatego też, szukając optymalnego nawilżacza powietrza, warto przemyśleć zakup tego modelu.