Domowa winda dla niepełnosprawnych

Wiele niepełnosprawnych osób poruszających się na wózkach ma problem z codziennym funkcjonowaniem w przestrzeni miejskiej. Wraz z rozwojem technologii oraz zwracaniem uwagi na ten problem coraz częściej pojawia się mnóstwo  udogodnień w przestrzeni miejskiej. Windy oraz podjazdy to współcześnie elementy obowiązkowe dla każdego większego miasta. Jednak problemy pojawiają się gdy osoba niepełnosprawna chce bez problemu poruszać się we własnym, piętrowym domu.

Popularne rozwiązania w domach prywatnych

W domach często niezbędna jest pomoc drugiej osoby. Każdy niepełnosprawny chciałby funkcjonować samodzielnie, bez żadnej opieki oraz konieczności rezygnowania z poruszania się po części powierzchni mieszkalnej. Domownicy często decydują się na montowanie podjazdów na schodach. Jednak zazwyczaj takie podjazdy są bardzo strome, a co za tym idzie, niebezpieczne oraz niesamowicie trudne do pokonania. Dlatego też dobrym rozwiązaniem jest winda dla niepełnosprawnych.

Firmy montujące windy w domach

Coraz więcej firm montujących windy w wielu ośrodkach, instytucjach, czy budynkach publicznych rozszerza swoją działalność i oferuje produkt jakim jest domowa winda. Ceny takiej inwestycji są różne, od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Koszt zależy od rodzaju windy(czy jest to podnośnik, czy wbudowana winda). Cena windy dla niepełnosprawnych może okazać się również o wiele niższa w przypadku korzystania z pomocy finansowej. Obecnie co jakiś czas można spotkać projekty unijne oraz lokalne służące wyrównywaniu szans, a  dotyczące dofinansowania sprzętów dla osób niepełnosprawnych.

Zobacz więcej na stronie: http://www.platformy-przyschodowe.pl/