Projektowanie ogólnodostępnych budynków

W dzisiejszych czasach nie tylko wygląd budynku się liczy. Architekci i projektanci muszą w swojej pracy rozważyć coraz więcej elementów. Jednym z nich jest to, w jaki sposób z budynku będą korzystały osoby niepełnosprawne. Niektórzy decydują się na przykładna Cibes platformy schodowe lub inne udogodnienia najnowszej generacji.

Uwzględnij udogodnienia dla niepełnosprawnych w projekcie budynku

Podczas projektowania domu, którego użytkownikiem będzie osoba niepełnosprawna, trzeba rozważyć wiele dodatkowych czynników. Jednym z nich będzie odpowiednia ilość przestrzeni, która będzie potrzebna do manewrowania wózkiem inwalidzkim. Normy budowlane bardzo dokładnie określają, jakiej wielkości przestrzeń musi to być. Niemniej nietrudno sobie wyobrazić, że będzie ona znacznie większa niż ta, która jest standardem. Coraz więcej projektantów decyduje się też na inne udogodnienia, takie jak na przykład platforma Cibes A 5000 (zobacz na stronie Windydlaniepelnosprawnych.com.pl), która nie tylko pozwala na transport pomiędzy piętrami domu, ale też posiada dość minimalistyczną estetykę, która dobrze wpasowuje się w nowoczesne projekty i aranżacje wnętrz.

Platformy Cibes nie rozwiążą wszystkich problemów

Oprócz większej ilości przestrzeni, niektóre pomieszczenia, takie jak na przykład łazienka, będą musiały być zaprojektowane w konkretny sposób i posiadać kabinę prysznicową i toaletę przystosowaną do konkretnych potrzeb.

Co więcej, przy budowie domów przystosowanych dla osób niepełnosprawnych konieczne jest też rozważenie kolejności przygotowania różnych elementów domostwa. Należy na przykład rozważyć, kiedy odbędzie się montaż platformy Cibes czy innych ułatwiających życie urządzeń.