pojemnik-na-jedzonko

Pudła, pudełka, pudełeczka

Moda na zdrowy styl odżywiania spowodowała, że plastikowe pojemniki obecnie przeżywają swój renesans. Niegdyś służyły nam wyłącznie do przechowywania produktów spożywczych w lodówkach lub szafkach, jeżeli weźmiemy pod uwagę suchy prowiant.

Odrodzenie pojemników

Życie na pudełkach, tak ktoś mógłby skwitować to, co obecnie ma miejsce w lodówkach znajdujących się w salach socjalnych korporacji. Pojemnik na lunch wiedzie tutaj prym. Nie ma się co dziwić. Wszakże odżywiamy się świadomiej, zdrowiej i większość osób preferuje spędzać przerwy w pracy konsumując dania, które same przygotowały. Po pierwsze wiemy co znajduje się w konkretnej potrawie, nie kuszą nas maszyny z kanapkami niewiadomego pochodzenia lub, o zgrozo, maszyny ze słodkościami. Pozwala to na kontrolowanie ilości oraz jakości pożywienia.

Lunch box i w drogę

Moda na lunch boxy zainspirowała projektantów produktów codziennego użytku. Obecnie pudełko może wynieść się na wyżyny designu. W sklepach pojawiają się rozmaite kształty i wielkości, a nawet całe serie pojemników na lunch, które są łatwe i wygodne w użytkowaniu. Można je spakował do torby i być pewnym, że nic złego nie przytrafi się naszym dokumentom, ponieważ wiele z nich posiada odpowiednie uszczelki i zabezpieczenia.

Lunch box sam w sobie może dzielić się na kilka części, a wszystko po to, aby spakować w drogę jak najbardziej zróżnicowane produkty. Dostępne są pojemniki przeznaczone na sałatki wraz z mniejszym pojemniczkiem na sos, a także większe pojemniki, w których zmieści się cały obiad, drugie śniadania i mała przekąska.

lunchboxy

Szklane czy plastikowe?

Szklane pojemniki górują nad plastikowymi przede wszystkim ze względu na swój wygląd, ale również trwałość. Nie odbarwiają się podczas kontaktu z pożywieniem. Jedyną ich wadą jest wyższa cena oraz waga. Na tym tle znacznie lepiej wyglądają pojemniki z tworzywa sztucznego. Są lekkie, tanie i wygodne. Nie istnieje również obawa, że potłuką się przez nieuwagę.

Pojemniki i sportowcy

Sportowców nie trzeba długo przekonywać. Oni już od dłuższego czasu korzystają z lunch boxów, ponieważ od spożywania posiłku w konkretnej porze, co zazwyczaj ma miejsce poza domem, oraz od specjalnie ułożonej diety, zależą ich rezultaty na płaszczyźnie sportowej.

Teraz każdy może odżywiać się zdrowo, wystarczy odpowiednio skomponowane menu i pojemnik na lunch.