projekt rzut mieszkanie

Dom seniora, mieszkanie osób z ograniczonym ruchem

Osoba niepełnosprawna ruchowo to nie tylko młoda osoba. Również duży problem w poruszaniu się mają osoby starsze. W celu polepszenia komfortu życia osób starszych, które mają problemy z poruszaniem się wykorzystuje się wiele rozwiązań. Jednym z ich są podpatrzone w innych miejscach, czyli windy schodowe montowane w ośrodkach rehabilitacji.

Czym są windy schodowe w obiektach rehabilitacyjnych?

winda schodowa

Winda schodowa Fot: Katalog Pinterest Expressramp

Nie jest to nic innego jak specjalne platformy montowane przy ścianach czy też na solidnych barierkach. Nie zajmują one dużo miejsca i występują w różnych formach. Windy w domach starców można spotkać jako normalne kabiny, ale również jako platformy z miejscem na wózek lub też platformy ze specjalnym krzesełkiem dla osób niepełnosprawnych ale poruszających się na wózku jak i na swoich nogach tylko przy balkonikach czy też o kulach. Zobacz więcej na stronie: http://www.platformy-przyschodowe.pl/windy-schodowe

Dostosowanie do potrzeb niepełnosprawnych budynków wymaga nie tylko odpowiedniego projektu ale również chęci. Wiele osób tłumaczy się brakiem funduszy, jednak tak jak się mówi – dla chcącego nic trudnego, czyli w tym przypadku można się starać na specjalne dofinansowania przeznaczone na likwidację wszelkich barier architektonicznych. Dodatkowo można postarać się o prywatnego sponsora.

Warto dostosować obiekty medyczne oraz prywatne lokale do potrzeb osób niepełnosprawnych

Każde rozwiązanie jest dobre i każde zbliża dany obiekt do tego, aby dostosować go do potrzeb osób niepełnosprawnych jak i też jednocześnie do tego aby poprawić codzienne funkcjonowanie tych osób. Każdy musi sobie zdawać sprawę z tego, że on też kiedyś jako osoba starsza może mieć problem w poruszaniu się, dlatego lepiej jest zabezpieczyć się już teraz i pomóc osobom które potrzebują takich rozwiązań, bo sami możemy z nich korzystać w przyszłości.

Źródła:

  • Instagram https://www.instagram.com/matkojej/
  • Expressramp http://www.portable-wheelchair-ramps.com/