styl skandynawski sklep

Zainspiruj się stylem skandynawskim!

Pierwsze zetknięcie Polaków ze stylem skandynawskim w urządzaniu wnętrz bez wątpienia możemy zawdzięczać szwedzkiej marce IKEA, obecnie jednak ten prosty design stał się bardzo popularny i w związku z tym nie brakuje na rynku mniejszych sklepów, oferujących skandynawskie meble i dodatki. Wiele cech sprawia, że niemal każdemu spodoba się styl skandynawski. Sklep z dodatkami w tym stylu znajdziemy łatwo – może to być np. Milli Home. Co jednak tak naprawdę oznacza ten design?dekoracje skandynawskie

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?

Design z północy u każdego w mieszkaniu może wyglądać nieco inaczej i za to go lubimy, niemniej jednak ma pewne cechy charakterystyczne dla siebie. Urządzone w nim wnętrza bazują na barwach takich jak biel i szarość oraz pastele, wykorzystują też naturalne materiały, na czele z drewnem. Słowami, które z pewnością będą odpowiednie do opisania skandynawskiego stylu będą m.in.:

  • prostota
  • minimalizm
  • jakość

Prostota i minimalizm w dużym stopniu łączą się ze sobą – skandynawskie meble i dodatki nie są przekombinowane. Są proste, często bazują na geometrycznych kształtach, zwykle nie ma w nich miejsca na zbyt wiele elementów zdobniczych, które tworzą chaos. Jakość jest bardzo ważna w skandynawskim stylu. Tu nie ma miejsca na byle-jakość. Meble i dodatki skandynawskie są wykonywane z wysokiej jakości materiałów, dba się też o sam proces produkcji. Dzięki temu produkty te spędzą z nami długie lata, wyglądając wciąż nienagannie.

styl skandynawski sklep

Jaki sklep ze skandynawskimi dodatkami wybrać?

Podjęliśmy decyzję i chcemy postawić w naszym domu na styl skandynawski. Sklep jaki wybierzemy, ma spore znaczenie. Taki design zrobił się bardzo modny, więc powstaje wiele miejsc, w których możemy zaopatrzyć się w utrzymane w nim meble i dodatki, nie wszystkie jednak są godne naszej uwagi i pieniędzy. Ponieważ najciekawsze oferty możemy znaleźć w Internecie, warto z tego skorzystać. Zweryfikujmy jednak, czy cena, która często nie należy do najniższych, idzie w parze z jakością. Kupując przez Internet nie tylko mamy więcej czasu do namysłu przed zakupem: łatwiej nam będzie również zwrócić towar, jeśli będziemy nim rozczarowani. W Internecie mamy też większy wybór, dzięki czemu o wiele łatwiej będzie nam znaleźć dokładnie takie dodatki i meble, jakich szukamy do naszego domu.