Uchwyty i platformy

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Zważając na problemy osób niepełnosprawnych, coraz więcej deweloperów, dokonując projektów nowych mieszkań, stara się montować w nich platformy dla niepełnosprawnych.

Dzięki nim osoby, które poruszają się na wózkach inwalidzkich, mają ułatwiony dostęp do swojego mieszkania. Co więcej, bardzo często tego rodzaju platformy prowadzone są nie tylko do klatek schodowych lub wind, ale nawet do samych drzwi. Oczywiście warunkiem jest to, że mieszkanie musi znajdować się na parterze. W dodatku bardzo często mieszkanie dla niepełnosprawnych wyposażane jest w różnego rodzaju uchwyty, które pomagają poruszać się po wnętrzu mieszkania.

Ułatwienia w domu – kuchnia i łazienka

Jednakże takie dodatki możemy również zamontować sobie sami, bowiem dostępne są one w większości sklepów z materiałami budowlanymi. Ich montaż także nie należy do trudnych. Zazwyczaj wystarczy odkleić folię ochronną i przyłożyć

uchwyty dla niepełnosprawnych w łazienke

Przygotowanie łazienki dla potrzeb niepełnosprawnych

uchwyt do kafelek. Problem może być ze ścianami, które pokryte są farbą lub tapetą. Wówczas powinniśmy zakupić uchwyt, który montuje się przy użyciu kołków rozporowych. W innym razie rączka nie będzie się trzymać.

Takie rozwiązania szczególnie dobrze sprawują się w przypadku kuchni oraz łazienki. To właśnie w takich miejscach konieczna jest pomoc dla niepełnosprawnych przy wykonywaniu codziennych czynności. Pamiętając o tym, że osoby o ograniczonych możliwościach ruchowych często potrzebują takiej pomocy.